Zaburzenia rozwoju 3-latka

witam, niekpokoi mnie stan rozwoju mojgo dziecka, ma 3 lata, z jednej strony jest bardzo madry, a w innych dziedzinach ma zalegolosci: - potrafi w 4 jez.liczyc min do 30 - czytac wszystkie litery i liczby (do 100) - na pierwszy rzut oka potrafi policzyc (do 6) ilosc rzeczy -ma klopoty w rozumieniu nawet prostych zdan -malo mowi, nie odpowiada na pyt -zyje "w swoim swiecie" (Cyfry) -nie bawi sie z rowiesnikami -jest otwarty, przytulny, lubi pieszczoty -bardzo d.rozwiniety fizychnie

Witam, zachowania opisywane w mailu mogą budzić niepokój, w związku z czym konieczne jest podjęcie kroków do wyjaśnienia ich przyczyny. Proszę umówić się na konsultację w ośrodku specjalizującym się w diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

W takich sytuacjach może to być nieharmonijny rozwój, ale może też być to zaburzenie ze spektrum autyzmu (autyzm dziecięcy , zespół Aspergera). Najlepiej skonsultować się z lekarzem pediatrą i psychologiem dziecięcym z placówce zajmującej się diagnostyką dzieci (np poradni psychologiczno-pedagogicznej). Zostanie przeprowadzony wywiad, obserwacja i badanie maluszka po którym specjaliści będą mogli postawić diagnozę i zaproponować rehabilitacje synka i wsparcie oraz edukację dla Państwa jako rodziców.