Jak wyrazić swoje uczucia, aby uniknąć odrzucenia?

Moje pytanie dotyczy przyjazni przyjazn damsko - meska pelna dwuznacznosci I podtekstow jednak kompletnie pozbawiona fizycznosci od jakiegos czasu czuje ze ja chce czegos wiecej jak rozpoznac czy on to odwzajemnia ? Boje sie pytac bo boje sie odrzucenia

Szanowna Pani,
Sprawa, którą Pani opisuje jest bardzo delikatna.
Niestety, nie istnieje jeden, niezawodny sposób, który mogłabym Pani polecić. Każda relacja dwojga ludzi jest zupełnie wyjątkowa i to, co zadziała dla jednej pary może zupełnie nie sprawdzić się w przypadku kolejnej.
To, co mogę polecić to zaufanie do własnych uczuć i swojej znajomości Waszej relacji i tej osoby. Jeżeli jesteście przyjaciółmi, to zapewne zna go Pani bardzo dobrze i będzie Pani w stanie wyczuć, który moment jest dobry na poruszenie ważnej kwestii przyszłości Waszej relacji.
Warto w tej sytuacji sięgnąć do sprawdzonej strategii szczerej rozmowy - i po prostu zapytać, jak on wyobraża sobie rozwój tego, co jest między Wami. Czy możliwe jest dla niego coś więcej?
Oczywiście zawsze istnieje pewne ryzyko odrzucenia. Jego konsekwencje można zredukować przez skupienie się raczej na tym "co może być" niż na za dużym (dla Pani komfortu) odsłanianiu swoich uczuć i emocji. Przecież jeżeli w powietrzu jest chemia, to on też ją czuje. Pani pytanie nie będzie więc niczym zaskakującym.
Życzę Pani powodzenia.

Dzień Dobry Pani,

Polecałabym zadać pytanie Przyjacielowi, jaką ma opinię na temat Waszej przyjaźni
i czy dopuszcza coś więcej...
Sugerowałabym zapytać, bo dużo Pani energii idzie na zastanawianie się.
Być może Pani Przyjaciel nad tym samym się zastanawia?

Życzę żeby się Pani udało!
irena.mielnik.madej@gmail.com