Czy miłość może przyjść z czasem?

Od dwóch lat przyjaźnie się z pewnym mężczyzną. Jesteśmy sobie bardzo bliscy, ale gdy wyznałam przyjacielowi, że go kocham, on przyznał, że nie odwzajemnia uczucia. Czy pomimo to, warto czekać na przypływ miłości z jego strony? Czy miłość może przyjść z czasem pomimo dwóch lat, które są już za nami? Co mogę zrobić, żeby wzniecic w nim głębsze uczucia skoro i tak fizycznie i emocjonalnie jesteśmy bardzo blisko (często sypiamy i spędzamy czas razem).

Aleksander Ropielewski

Jest to bardzo zależne od osoby, jednak z Pani opisu sytuacji wynika, że nie należy liczyć na przypływ uczucia ze strony przyjaciela, ponieważ znacie się już dobrze, a wasze relacje są na tyle bliskie, że nie należy sądzić aby mogły przerodzić się w miłość. Rozniecanie uczucia i próby "rozkochania" znajomego raczej mogą odnieść negatywny skutek i zepsuć relację między wami panujące.