Jak wyznać miłość przyjacielowi?

kocham się w swoim przyjacielu, którego znam 1,5 roku, nie powiedziałam mu o tym, bo nie chce go tracić, on nie czuje do mnie nic poza przyjaźnią, powtarzał często że mu zależy na mnie i znajomości, mi też zależy dlatego nic nie mówiłam i bolało gdy pojawiała się jakaś dziewczyna na jego drodze,te relacje okazywały się być nieudane, źle trafiał. pojawiła się kolejna, a u mnie pojawiło się znow to uczucie bólu. Powinnam w tej sytuacji powiedzieć w końcu prawdę, czy lepiej nie mieszać mu w głowie?

Dzień dobry, niestety miłość często niszczy przyjaźń. Trudno się przyjaźnić gdy kogoś kochamy, słyszymy o jego rozterkach miłosnych i cierpimy. Przede wszystkim jest to dla Pani trudne. Warto byłoby wyjaśnić to sobie, być może zmienić formę relacji na luźniejszą tzn poprosić przyjaciela by nie mówił o swoich niepowodzeniach miłosnych. Jednak warto liczyć się z tym że z czasem Państwa znajomość bardzo się rozluźni. Proszę pomyśleć czy tak nie było by lepiej. Pozwoliło by to Pani układać sobie własne życie. W obecnej sytuacji to trudne jeżeli w ogóle możliwe.
Pozdrawiam A.Pacia