Jak radzić sobie z uczuciem do przyjaciela, który ma dziewczynę?

Nie wiem jak się mam do tego odnieść. Mam przyjaciela, którego znam już na prawdę długo i zaczęło mi na nim zależeć. Wiem co on do mnie czuje bo niedawno sobie szczerze porozmawialiśmy. Jedynie co mnie w tym wszystkim meczy jest fakt, że on w chwili obecnej ma dziewczynę. Dobija mnie taka sytuacja i nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić a naprawdę mi na nim zależy. Z jednej strony nie chcę stracić przyjaciela ale z drugiej nie mam ochoty na to by się tak zadręczać. Co w takiej sytuacji zrobić?

Witam,

Warto pomyśleć o tym co takiego się działo w Waszej znajomości, że dopiero po długim czasie zaczęło Pani zależeć na przyjacielu? Co takiego sprawiło, że wydał się Pani w jakiś sposób atrakcyjny? Myślę, że warto również zastanowić się nad tym czy dalsze spotkania nie sprawiają Pani więcej bólu niż radości.

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam, ma Pani przyjaciela, którego zna długo i zależy Pani na nim. Rozmawiali Państwo na ten temat, do jakich doszliście wniosków? Proszę się zastanowić nad swoimi obawami. Z czym wiąże się dla Pani ta zmiana. Jeżeli trudno jest Pani być z kolegą jedynie w przyjacielskiej relacji, może proszę spróbować z niej na jakiś czas zrezygnować. Dać sobie czas na przemyślenie zaistniałej sytuacji, zrobić bilans, zastanowić się nad swoimi potrzebami.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl