Czy mogę mieć przyjaciela w mężu?

Mama 32 lata. 2 dzieci i męża od 5lat. Razem znamy się 13 lat. Jak pamiętam zawsze się kłóciliśmy tylko, że to była kłótnia z jednej strony. Ja lubię rozmawiać i jeśli widzę problem po prostu chce go rozwiązać. On natomiast woli przybrać maskę milczenia. Odpowiada że skoro się nie podoba tam są drzwi, lub idź do swojej mamy itp. Strasznie mnie ta jego rezygnacja wkurza, że nie chce się starać zawalczyć o szczęście w rodzinie. Gdy sugeruje terapię mówi że sama mam się leczyć. Chciałabym mieć przyjaciela w mężu ale kiedy mu coś mówi później wykorzystuje to przeciwko mnie. Czy jest na to jakiś sposób już sama nie wiem... Dziękuję

Witam,

Widać że Pani próbuje w jakiś sposób dotrzeć do męża. Jeśli jednak z jego strony nie będzie motywacji do pracy nad Państwa związkiem to nie ma niestety "jakiegoś złotego panaceum" na rozwiązanie Państwa problemów. Wspólna praca na terapii małżeńskiej pomogła już wielu.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

Witam, jeżeli mąż nie chce skorzystać z terapii dla par, proszę skorzystać z terapii indywidualnej. Zastanowić się wraz z terapeutą nad tą relacją, jakie ma Pani możliwości wpływu na sytuację, na zmiany w związku, jak sobie radzić. Czy zmiany w ogóle są możliwe. Czy może Pani zaakceptować tą sytuację, czy podjąć decyzje które ją zmienią.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl