Czy kontynuowanie znajomości z przyjacielem, którego kocham, ma sens?

czy kontynuowanie znajomosci z przyjacielem którego kocham ma sens? Wiem, że on tego nie odwzajemnia, ale zależy mu na mnie jak na przyjaciółce bo mi często o tym mówi i że jestem ważna dla niego. Nie ma jednak szans bym z nim była, opowiada mi o innych dziewczynach itd, mnie wtedy serce boli, ale z drugiej strony nie chce go tracić... On nie wie, że go kocham. Powiedzieć mu i urwać znajomość, czy meczyć sie dalej ale mając piekna przyjazn w zamian? p.s mam 20 lat

Witam Panią. Nie wiem z czego wynika Pani lęk, że wyjawienie przyjacielowi uczuć jakie Pani żywi do niego spowoduje zakończenie relacji. Przewiduje Pani dla siebie tylko negatywny scenariusz. Jest jednak możliwy również ten, że to nie zakończy Waszej relacji a tylko ją zmieni. Pani przyjaciel opowiada o innych kobietach bo nie wie nic o Pani uczuciach. Jednocześnie napisała Pani jak jest Pani ważna dla niego. Moim zdaniem jak nie spróbuje Pani wyjawić swoich prawdziwych uczuć to nic się nie zmieni. Będzie Pani musiała się zadowolić przyjaźnią i będzie Pani zdana na przeżywanie nieprzyjemnych uczuć, kiedy będzie mowa o innych kobietach. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Sugerowałabym opowiedzieć przyjacielowi o swoich uczuciach jakie żywi Pani do niego, bo w przeciwnym wypadku być może utrzyma Pani jego przyjaźń, ale jednocześnie będzie Pani nieszczęśliwa. Poza tym już Pani wie, że jest dla niego ważna. A skoro on nie wie, że Pani go kocha, może rozglądać się za innymi dziewczynami.
Proszę z nim szczerze porozmawiać - w rozmowie najważniejsza jest właśnie szczerość.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Myślę,że warto wybrać trzecią drogę - czyli wyjawić przyjacielowi co czujesz i kontynuować tą relację na nowych zasadach (omówionych wspólnie i ustalonych za obopólną zgodą). Pozdrawiam