Wyniszczający się kontakt z przyjacielem

mój problem polega na tym ze mój kontakt z przyjacielem sie niszczy... kiedys pisaliśmy ze soba po parenaście godzin i sie spotykaliśmy gdy tylko moglismy (mieszkamy od siebie daleko) a teraz nie piszemy, a jak już to rozmowa sie konczy krótkim "aha". Gdy tylko sie pytam czy ma czas sie ze mną spotkac to pisze ze nie, a pytałam sie już 7 razy.jak sie pytam czy mnie jeszcze lubi to pisze ze tak ale mi sie wydaje ze od niechcenia. Czy znudziłam mu sie?

Witam
Na to pytanie jest Pani w stanie odpowiedzieć tylko przyjaciel. Znajomości na odległość nie są łatwe i utrzymanie ich wymaga od obu stron niemałego wysiłku. Tylko w rozmowie z nim może Pani uzyskać odpowiedź na nurtujące Panią pytanie. Prosze spróbować z nim o tym porozmawiać o swoich wątpliwościach i uczuciach. Ważnym aspektem jest też to czy to co Pani do niego czuje to przyjaźń czy coś więcej....
Pzodrawiam B.K.

Dzień dobry!

To naturalne, że z czasem i zmianami okoliczności nasze relacje towarzyskie się zmieniają. Niektóre przyjaźnie słabną lub są zrywane, ale za to nawiązujemy nowe.

Istotne, jaka jest historia Państwa znajomości, jak wiele dobrego Was łączyło. Im więcej - tym większa szansa na poprawę. Macie wspólną dobrą historię, na której możnaby z czasem próbować odbudować znajomość.
Ważne także, czy osłabienie więzi pojawiało się stopniowo, czy też nagle, gwałtownie, pod wpływem jakiegoś wydarzenia.

Zachęcam do rozmów ze znajomym na ten temat i wyznania prawdy o swoich uczuciach, np. "Żałuję, że nie spotykamy się tak często jak kiedyś". Ale też warto nabrać dystansu, dać sobie czas i zorientować się, jaki wysiłek w utrzymanie tej znajomości wkładać będzie sam chłopak wtedy, kiedy Pani nieco się wycofa, przestanie inicjować kontakt.

Jest możliwe, że obecnie wkłada on więcej energii w inne sprawy w swoim życiu, inne znajomości i relacja z Panią nie jest już dla niego tak ważna jak kiedyś, mniej jej potrzebuje i nie chce już o nią dbać tak starannie, jak dotąd.

Pozdrawiam!