Nieodwzajemniona miłość do partnera

Dzień dobry. Moim problemem jest nieodwzajemniona miłość. Trwa to już ponad 2,5 roku, dziewczyna wie o moich uczuciach, jesteśmy sobie bardzo bliscy, ale twierdzi, że tylko tyle może mi zaproponować, nie wie czy w przyszłości jej się odmieni. Dodatkowo sytuacje w jej otoczeniu odnośnie związków (same negatywne przykłady) sprawiają, że ona boi się zaangażować i otwarcie mówi, że nie jest na razie gotowa na związek. Mam 30 lat i zero doświadczeń z kobietami. Nie wiem co robić i boję się samotności

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry.

Można powiedzieć, że właściwie wszyscy boją się samotności, co jest uczuciem zrozumiałym i po prostu ludzkim. Jednak jako motyw do szukania drugiej połówki wydaje się być nieco egoistycznym i nie wytrzymującym raczej próby czasu. Możliwe, że Pana partnerka czuje Pana motywy i z tego powodu wstrzymuje się przed zaangażowaniem w tę relację. Mówiąc inaczej - poszukiwanie partnera ze względu na interes własny, może budzić brak zaufania.

Pozdrawiam.

Witaj, a może warto dać sobie i je trochę czasu? dać poczuć tej dziewczynie, jak to jest kiedy Ciebie nie ma w pobliżu, dać jej szansę docenić Cię i zatęsknić. Może dobrym pomysłem byłoby zaangażowanie się w różne aktywności- nieważne czy będzie to szkoła tańca, siłownia czy zajęcia z rysunku- ważne żeby były to miejsca w których poznasz nowych ludzi i nabierzesz pewności siebie. Powodzenia, Monika

Dzień dobry, zastanawia fakt, że tak długo jest pan w relacji z kobietą, która nie odwzajemnia pana uczuć. Myślę, że z tego powodu nie jest pan w stanie nawiązać innych relacji. Pozdrawiam.