Strach przed zaangażowaniem

Wiem, że ona odwzajemnia moje uczucia wszystko jest dobrze tylko, ze ona boi się zaangażować ponownie. W poprzednim zwiazku musiala strasznie na wszystko dlugo czekac i ją to wymęczyło. Teraz gra na zewnątrz twardą kobietę i nie pokazuje uczuć. Rozmawialiśmy o tym i mówiłą, ze ukrywa to, jest przy mnie najszczęśliwsza lecz mimo to cche odtrącić tą myśl o tym uczuciu i walczy z tym.. Może dac jej czas aby odpoczela od zwiazku i za jakis czas sprobowac ponownie ?

Witam serdecznie

Jeśli obojgu Państwu zależy na sobie i jesteście zaangażowani w tą znajomość, warto dawać sobie do zrozumienia , że zależy Wam na sobie , zapewniać wsparcie ale dać też przestrzeń ,by partnerka mogła ochłonąć od poprzedniej znajomości i nie wywierać presji , ale nie odsuwać się za daleko, żeby miała pewność , że może na Pana liczyć.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam. Można ją zapytać czy nie czuje się zmęczona tym ukrywaniem uczuć? Jeśli blokuje się "złe" emocje, to też zamyka się na "dobre" emocje. W ten sposób wyrządza sobie samej krzywdę. Dziewczynie przydałaby się pomoc psychologa, aby mogła odblokować się i zrozumieć, że życie toczy się w teraźniejszości, a nie w przeszłości, bo jak na razie wciąż w niej przebywa. Pozdrawiam

Warto, żeby dziewczyna przepracowała uczucia i emocje z "tam i wtedy", bo obecnie przenosi je na "tu i teraz". Inaczej mówiąc: nie Pan jest ich adresatem, ale to Pan je odczuwa. Konsultacja i praca psychologiczna powinna pomóc poradzić sobie z trudnością.