Załamanie nerwowe z powodu zawodu miłosnego

Witam Przechodzę załamanie nerwowe z powodu że dziewczynę którą Kocham mnie nie chce,nie wiem jak to naprawić a chcę o Nią walczyć,myślę o tym by się zabić i nie cierpieć.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem nic na Pana temat. Ile ma Pan lat? Co Pan robi w życiu? Uczy się, studiuje, pracuje? Jak długo tworzyliście Państwo ze sobą związek? Dlaczego dziewczyna, którą Pan kocha, nie chce z Panem być? Czy ma jakieś powody? Zdaję sobie sprawę, że jest Panu ciężko, bo zakochał się Pan w kobiecie, a ona nie odwzajemnia Pana uczuć. To jest trudna emocjonalnie sytuacja, która potencjalnie może grozić kryzysem. Pojawia się szereg negatywnych emocji, jak smutek, przygnębienie, żal, poczucie samotności, odtrącenia, niesprawiedliwości. U Pana emocje są tak silne, że myśli Pan nawet o samobójstwie. To nie jest żadna metoda na rozwiązanie problemu. Dopóki Pan walczy o kobietę, ma Pan szansę wygrać. Odebranie sobie życia przekreśla wszystko. Wiem, że jest Panu bardzo źle i nie wyobraża sobie Pan teraz życia bez swojej dziewczyny, ale proszę pomyśleć, że nawet jeśli ta dziewczyna Pana odtrąci i przyjdzie Panu przeżyć rozstanie czy odtrącenie, to jest szansa na wiele innych związków z kobietami w przyszłości. Teraz jest Pan w szoku, myśli w sposób depresyjny, tunelowy, nie widząc żadnych perspektyw i możliwości rozwiązania sytuacji, ale proszę mi uwierzyć, że po pewnym czasie może Pan inaczej spojrzeć na tę sytuację. Może Pan wyciągnąć wnioski na przyszłość z tego związku i nauczony doświadczeniem nie popełniać tych samych błędów w nowych relacjach z kobietami. Zachęcam Pana do przeczytania artykułów: Rozstanie, Jak przetrwać rozstanie? Warto też, by porozmawiał Pan o swoich uczuciach i problemach z psychologiem.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Panu,

Tak, jak Panu napisałam w poprzednim poście, proszę sięgnąć po potrzebną Panu pomoc specjalistyczną.

A z mojej strony chcę Panu powiedzieć, że jest Pan ważny i to, co najpiękniejsze jest jeszcze przed Panem, czego życzliwie i wkrótce Panu życzę,
Irena Mielnik-Madej