Zawód miłosny a kryzys w małżeństwie

Rozpada sie moje małżeństwo z powodu że żona wmawia mi że wszystko co robiłem robiłem żle , że zawiodłem ją jako mąż , wybaczała mi tyle razy że terz mi nie wybaczy . Mówi mi że mnie kocha ale nie chce być zemną ., Ja bardzo kocham ją i nie chce jej stracić ( mamy dwoje dzieci). Jeśli chodzi o psychologa rodzinnego żona nie chce się zgodzć bo uważa że to nic nie zmieni i że ona nie zmieni zdania co do nas . że nie będziemy razem .Prosze o pomoc

Dzień dobry!

Do ratowania małżeństwa potrzebna jest gotowość i wola obojga partnerów. Jest możliwe, że decyzja partnerki o rozstaniu jest już pewna, głęboko przez nią przemyślana, świadoma i nieodwracalna. W takiej sytuacji, być może terapia małżeńska nie jest możliwa, nie mogłaby dojść do skutku.

Warto jednak mimo to rozmawiać z żoną o przyszłości, jak jest pewna rozstania, jak je sobie wyobraża. Być może żona zdecyduje się na wizytę u psychologa, jeśli ustalicie wspólnie, że jego celem jest DOGADANIE SIĘ - nie tylko w kierunku pogodzenia, ale być może w kierunku dobrego, mądrego rozstania, podziału opieki nad dziećmi itp.

Bardzo często sąd podczas rozprawy rozwodowej zaleca konieczność konsultacji psychologicznej. Zawsze dzieje się tak również wtedy, kiedy podejmuje się decyzję co do podziału opieki nad dziećmi.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza