Oddzielne mieszkanie po ślubie

Jesteśmy 11 lat w związku.- przez 7 lat związek partnerski ,-od 4-ch lat jesteśmy małżeństwem b. dziwnym gdyż mąż częściej mieszka w swoim domu na wsi niż w moim mieszkaniu w mieście (przed ślubem było ustalone, że będziemy mieszkać w moim mieszkaniu)- wymyśla różne powody żeby przebywać na wsi . Jak się poznaliśmy ja uprzedziłam jego, że nigdy nie będę mieszkać na wsi zgodnie mówił to będziemy mieszkać w mieście, a teraz zmienił zdanie.Zastanawiam się jak mam jego przekonać?

Witam,
podłoże w/w problemów wydaje się na tyle różnorodne,że najwłaściwsze byłoby podjęcie kontaktu z psychoterapeutą i wyjaśnienie sobie wszystkich jego aspektów.Taka forma psychoterapii stosowana jest także dla małżeństw,więc byłaby w Państwa przypadku najefektywniejsza.Jednak jeżeli mąż pod wpływem swoich krewnych odmówi współpracy,może Pani skorzystać z niej sama,bowiem dzięki stosowanym metodom pogłębi Pani wiedzę o intencjach partnera,postawi się Pani w jego sytuacji i z tej perspektywy znajdzie sposób postępowania.
Bardzo zachęcam i pozdrawiam.

Witam Panią. Trudno może być udzielić trafnej odpowiedzi na Pani pytanie. Napisała Pani o obecnej sytuacji nadmieniając jak długo Jesteście Państwo w związku. Czytając to co Pani napisała zastanawiam się jak wyglądała sytuacja przed ślubem? Czy Mieszkaliście Państwo razem czy osobno. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Jesteście Państwo oboje przywiązani do swoich miejsc (mąż do domu na wsi a Pani do mieszkania w mieście). To trochę tak jakby brakowało wspólnego miejsca, które należy do Was i w którym oboje Czujecie się dobrze. W celu zidentyfikowania precyzyjnie problemu jak również Pani i męża potrzeb i oczekiwań przydatny może być kontakt bezpośredni z psychologiem. Może on zapewnić obiektywizm i umożliwi Państwu szukanie rozwiązań, które oboje Zaakceptujecie. Pozdrawiam Panią

Przyczyn takiego stanu rzeczy, jak pani opisuje może być dużo. Odpowiedź na pani pytanie zna przede wszystkim mąż, więc zachęcam do szczerej rozmowy. Jeżeli mają z tym państwo problem, pomocne może być skonsultowanie tych kwestii w gabinecie specjalisty, który ułatwi komunikację. Tak, aby mogli państwo porozmawiac o swoich oczekiwaniach, priorytetach i sprawdzić, gdzie są rozbieżności.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/