Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie radzić w sytuacjach z teściową?

Dzień dobry, jesteśmy pół roku małżeństwem.Mąż sam wychowywał córkę, teściowa się zajęła córką a mąż pracował.Teściowa jest strasznie natarczywa nadopiekuńcza dla niej tylko liczy się córka męża, często atakuje męża i daje mu do zrozumienia że wszystko robi źle i to mnie bardzo boli nie mogę na to patrzeć. Mąż jest bardzo troskliwy, uczuciowym, zaradnym mężczyzną.Często się kłóci z teściową bo ona zwyczajnie go atakuje. Proszę pomóc mi jak sobie z tymi sytuacjami teściową
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Witam,
Czasami w takiej sytuacji pomaga szczera rozmowa.
Bez moralizowania i naciskania, proponuje żeby mąż spróbował po raz kolejny porozmawiać z teściową o swoim sposobie wychowania córki, o jego uczuciach do córki i do mamy. Proszę spróbować to rozgraniczyć.
Pozdrawiam

0

Witam. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Pani niewiele może zrobić. Z Pani opisu wynika, że to sprawa relacji między mężem, a jego matką. Tylko mąż (lub teściowa) może coś z tym zrobić - a jeżeli jest to również kłopot dla niego może spróbować przyjrzeć się tej relacji w ramach własnej psychoterapii. Jeżeli te relacje są obciążające dla całej Państwa rodziny, możecie Państwo spróbować terapii rodzinnej. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy