Jak radzić sobie z relacjami z teściową?

Mam pytanie do psychologa.Jak mam zachowywać się w stosunku do kogoś bliskiego z rodziny.Od zawsze miałam z tobą osobą dziwne relacje.Chodzi o mamę mojego męża czasem mieszkamy razem ze sobą,to są trudne dni.To dobra kobieta,z całego serca staram się strawić jej dziwne zachowania,ale już nie mam siły i tłumaczenia sobie,dlaczego ludzie są tak okrutni.Od początku małżeństwa teściowa krytykuje mnie za wszystko,gotowanie,że za chudo,źle dziecko wychowuję,podsłuchuje ,podgląda,szpera w szafach.

Proszę rownież pamiętać i dbać o siebie-w sensie psychologicznym. W takich sytuacjach bardzo ważna jest stabilna, zrównoważona samoocena. Proszę nad nią pracować dzięki czemu bezpodstawna krytyka nie zachwieje Pani pewności siebie.
Po trzecie ważne jest wsparcie ze strony bliskich. Proszę o nie dbać, rozmawiać z innymi- być może rozmowa np. z mężem pozwoli Pani znaleźć rozwiązanie, o którym dotychczas Pani nie pomyślała. Powodzenia!

Witam,
Dwie kobiety, żona i matka zawsze walczą ze sobą o mężczyznę, czyli o męża i syna. I ta sytuacja występuje w Pani życiu. Myślę, że nie warto przejmować się krytyką teściowej i docinkami, jeżeli takowe są. Warto skupić się na dobrych cechach teściowej. Sama Pani pisze, że to dobra kobieta. I niech tak zostanie. Bo to niska samoocena Pani podpowiada, że jest konflikt. On zapewne jest, ale proszę nie dawać mu energii. Raczej myśleć i robić wszystko, aby związek Pani z mężem był doskonały.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/