Problem z teściową w małżeństwie

Moim problemem jest problem z tesciową. Cały czas interesuje się życiem moim i męża tylko ,że mojemu mężowi to nie przeszkadza. Denerwuje mnie to ,że stale zwraca się do mojego męża skarbie i bardzo często mówi mu albo pisze smsy ,że bardzo go kocha . Czy to jest normalne?.Czesto pisze do mnie jakieś wiadomości na które ja nie mam ochoty odpisywać a ona pozniej nastawia męża przeciwko mnie ,że jej nie odpisalam . To ja zawsze wychodzę na ta zlą . Nie wiem co mam robic.:(

Dzień dobry.

Opisuje Pani sytuację, w której matka nie chce wypuścić swojego dziecka z gniazda, a rzeczone dziecko wciąż czuje się z nią związane. Wydaje się, że czekają Panią poważne rozmowy z mężem i próba ustalenia wzajemnych relacji. Może się jednak okazać, że mężowi nie będzie łatwo "porzucić" matki na rzecz żony. Sugerowałbym więc Pani konsultację psychologiczną. Ideałem byłoby jednak namówienie męża na terapię małżeńską, podczas której mógłby poszukać siebie jako męża i syna oraz określiliby Państwo wzajemne potrzeby związane z relacji małżeńskiej.

Pozdrawiam.

Pani teściowa jest mamą Pani Męża. Myślę sobie, że mając to na uwadze, będzie Pani łatwiej zaakceptować sposób, w jaki zwraca się do Niego. Warto pomyśleć, że to nie jest rywalka. Pisząc do Pani smsy próbuje, zbudować relacje z Panią. Z tego co Pani pisze wynika, że według Pani robi to nieudolnie, nie ma Pani ochoty otrzymywać takich smsów... Czy rozmawiała Pani o tym z Mężem i Teściową? Złotym środkiem jest zawsze szczera, otwarta rozmowa. Ale aby przyniosła ona efekty to co Pani wypowiada nie powinno być oskarżające, obrażające. Proszę mówić z pozycji Ja, mówić o swoich uczuciach- co Pani czuje otrzymując takie smsy, co czuje Pani, gdy słyszy Pani jak podchodzi Teściowa do Męża, mówić konkretnie- o konkretnych słowach, smsach, sytuacjach. I warto pamiętać przy tej rozmowie, by trzymać emocje na wodzy.