Przemoc psychiczna ze strony męża i wtrącanie się teściowej

Teściowa mocno ingeruje w Nasz związek, jak się umawiamy z mężem słyszę często przemawiające przez niego słowa jego matki (które wcześniej wypłynęły z jej ust). Jego znęcanie psychiczne nade mną polega na tym, iż: zaniża moją wartość, dołuję że nie potrafię nic robić. Rozanna.

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii- pomoże Pani podnieść poczucie własnej wartości, pewności siebie, a to z kolei ułatwi stawianie granic mężowi, jasne komunikowanie, świadomość swoich potrzeb i konsekwentne ich realizowanie.

Dzień dobry. Jeżeli przemoc psychiczna ze strony męża trwa już od jakiegoś czasu, radzę Państwu zdecydowanie udać się na konsultację małżeńską do terapeuty. Tam w obecności specjalisty będziecie Państwo mogli określić co dalej robić, czy będzie to praca indywidualna, czy terapia małżeńska, czy Pani mąż zdaje sobie sprawę z tego co robi. Zdecydowanie nie powinna Pani zostawić tej sprawy nierozwiązanej jeżeli czuje się Pani poniżana. Pozdrawiam.