Dlaczego teściowa nie ma do mnie szacunku?

Witam Co można robic w sytuacji gdy tesciowie nie szanują mnie jako matka, krytykują wszystko co robię bierną agresją i traktują mnie jakbym nie istniała ignorując tego co ja mówię. Probowalam kilka rozmow i czekałam na zmiany ale jest tylko gorzej. Rzadziej się z nimi widujemy ale źle mi się robi jak musimy jechać do nich i przeżywam kilka dni po. Jeżdżę dla dziecka (11 miesięczne) ale boję się że to też nie jest zdrowe dla niego.

Dzień dobry, myślę, że warto byłoby porozmawiać z mężem. Mąż może jest odpowiednią osobą, która powinna porozmawiać ze swoją matką. Niestety bywają i takie sytuacje, że teściowe się nie zmieniają. Warto nabrać do niej dystansu, warto pamiętać kim Pani jest, jaką jest Pani matką, a jak zajmuje się dzieckiem nie stosując się do Pani próśb to należy postawić jej granice, ograniczyć ten kontakt znacząco. Czasami to uczy, to pozwala zrozumieć, że pewne zachowania są niedopuszczalne.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, teściowie nie szanują Pani jako matka, krytykują wszystko co Pani robi, ignorują. Proszę porozmawiać z mężem, który również powinien wpłynąć na swoich rodziców. Warto postawić jasne granice na co Państwo jako para i jako rodzice nie chcecie pozwolić. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl