Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja a konflikt z teściową

Witam Mam straszny problem zwiazany z teściową. Nie wiem jak mam postąić. Ale od początku. Moja teściowa od samego początku nie była dla mnie miła, krytykowała mój ubiór, fryzurę itp. Ale pprawdziwe piekła przyszło po slubie. Bardzo zachorowałam (wzw) i popadłam w depresje a ona w chwili mojego największego załamania (miałam mysli samobójcze) powiedziała, że powinni mi zabrac dziecko, że jestem złą matką (dlatego, że zachorowałam!).
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Nikt nie ma prawa zabrać Pani dziecka z powodu takiej choroby. Wygląda na to, że teściowa ma niską świadomość na temat możliwości zakażenia i samej choroby, a może jest tym faktem zestresowana, tzn. boi się zakażenia dziecka. To oczywiście nie usprawiedliwia w żaden sposób agresywnego zachowania. Nie napisała Pani jaki to typ WZW. Typy A i B są do wyleczenia. Jeśli chodzi o WZW C, to wczesne rozpoznanie i leczenie może przynieść b.dobre efekty. Dobrze porozmawiać z kompetentnym lekarzem, który zna najnowsze badania i posiada aktualną wiedzę w tym zakresie. Jeśli chodzi o depresję, to przydało by się Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapia.

0
Mgr Justyna ĹwierczyĹska
Mgr Justyna ĹwierczyĹska Psycholog

Sytuacja jest z pewnością bardzo przykra. Rozumiem, że bardzo Pani zależy, żeby te kontakty były dobre. Niestety, nie może nikogo zmusić do przyjaźni. Jeśli teściowa jawnie okazuje Pani niechęć, postarałbym się jasno postawić granice dla zachowań, których Pani nie akceptuje.

Zastanowiłabym się również nad tym, dlaczego tak ważne jest dla Pani jej zdanie. Często zdarza się, że chcemy traktować nasze teściowe jak matki, oczekujemy od nich wsparcia i bezwarunkowej miłości. Niektóre teściowe tak się w istocie zachowują. Dla innych fakt, iż w życiu ich ukochanego syna pojawia się inna, obca kobieta, jest bardzo trudny do zaakceptowania, wzbudza niechęć i złość i niestety trzeba się z tym pogodzić.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy