Jak pogodzić się z teściem alkoholikiem i teściową, która się we wszystko wtrąca?

mieszkam na wsi z tesciami i mezem i dwojka moich dzieci,mamy trzy pokoje z kuchcnia a tesciowie osobne wejscie oraz kuchnie z pokojem,nie przepadamy za soba bo tesc jest alkochlikiem i stale pije i sie kloci,a tesciowa we wszystko sie wtraca,maz zas stale stoi po ich stronie,o wszystko ich pyta,co ma robic itp,a mnie jakby nie bylo,boli mnie to i nie wiem co z tym robic,prosze o rade i pomoc

Przede wszystkim powinna Pani porozmawiać z mężem. Z tego , co Pani opisuje macie różne koncepcje do relacji z teściami i stąd mogą wynikać problemy. Matka czuje się uprawniona do wtrącania się, jak Pani to nazwała, bo to Pani mąż dla jej takie prawo. Warto wyjaśnić z mężem, jakie macie oczekiwania i jak chcielibyście aby wasze relację z rodzicami męża wyglądał. Przedyskutujcie co jest dla was dobre, a co nie, co wam pomaga a co ogranicza wasze życie. Musicie najpierw wspólnie ustalić a dopiero potem wdrożyć to w wasze domowe życie z teściami. Bez wspólnego frontu z mężem nic dobrego z tego nie wyniknie.

Witam. To trudna sytuacja. myślę, że warto wybrać meża na rozmowy o tym jak Pani się czuje, że nie stoi mąż po Pani stronie. Jeśli tesciowa jest w stanie przyjąć coś do siebie to może też z nią na spokojnie porozmawiać czego Pani oczekuje i co się Pani nie podoba. Myśle też, że picie tescia może byc punktem zapalnym nerwowej atmosfery, tego jak teściowa się zachowuje.Warto pomyśleć o wysłaniu teścia do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych aby podać teścia na leczenie. Jeśli miałaby Pani dokąd pójść to zawsze warto rozważyć oddzielne mieszkanie ze swoją rodziną.
Magdalena Brabec

Witam
Pani pisze o takim konflikcie lojalności małżonka wobec jego rodziców, świadczy o tym na przykład to że małżonek konsultuje z rodzicami różne decyzje. Jest to niewątpliwie źródłem konfliktu. Zastanawiała się Pani może nad skorzystaniem z konsultacji małżeńskiej?. Podczas takiej konsultacji terapeuta mógłby porozmawiać z obydwojgiem z Państwa i spróbować pokazać każdej z stron jakie są problemy.
pozdrawiam
anna suligowska