Agresja ze strony teścia

Witam. Jestem po ślubie 6miesięcy mieszkamy z mężem u teściów. Jest mi bardzo ciężko bo oprócz nas mieszka męża siostra z mężem i dzieckiem. Ojciec męża jest bardzo człowiekiem wybuchowym krzyczy z byle powodu, mąż to jakoś się do tego przyzwyczaił a ja nie jest mi bardzo ciężko. W moim domu rodzinnym panowała zgoda i miłość a tu niestety nie panuje taka atmosfera.

w doroslosci najlepiej mieszkac bez tesciow...mamy wybor, albo my sami (drozej i skromnie, za to jak chcemy i jak sobie "poscielemy"), albo gramy w gre ofiara i kat, za to taniej i wygodniej... pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam
Na pewno , szczególnie w początkowych latach małżeństwa , wskazane jest by, młodzi małżonkowie mieszkali sami ( jest to czas utrwalania i stabilizowania związku). Nie zawsze jest to możliwe -z różnych powodów. Warto wtedy ustalić wspólnie z teściami zasady wspólnego mieszkania, takie, by uwzględniały potrzeby teściów ( oni są gospodarzami udzielającymi gościny) i w miarę możliwości pozostałych mieszkańców. Bardzo ważne jest również by potem przestrzegać tych zasad. To pozwoli zmniejszyć ilość nieporozumień i powodów do zdenerwowania teścia
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Dzień dobry.

Wydaje się, że najrozsądniej byłoby z mężem o Pani odczuciach porozmawiać. Jeżeli jego postawa nie uchroni Pani przed agresją teścia, warto rozważyć możliwość zamieszkania oddzielnie, chociaż, jak rozumiem, gdyby to było możliwe, dawno byście z tego rozwiązania skorzystali. Jeżeli jednak podstawową przyczyną Pani dyskomfortu jest zachowanie teścia, warto rozważyć taką opcję. Oczywiście większa niezależność wiązać się będzie z większą odpowiedzialnością. Jeżeli jest Pani na nią gotowa oraz jest Pani pewna, że mąż również chce być dorosły i odpowiedzialny, wspólnie podejmiecie próbę pełnego usamodzielnienia. Z wszystkimi tego korzyściami i konsekwencjami.

Pozdrawiam.

Witam. Czy rozmawiała Pani z mężem na temat Pani samopoczucia w relacji z teściem?
Jakie daje on Pani wsparcie w tych momentach? W jaki sposób pokazuje Pani, że rozumie w jakiej jest Pani sytuacji? Jakie macie plany na przyszłość, na np: 1 rok, 3 lata, 5 lat? Jest taka zasada, żeby po ślubie mieszkać samodzielnie, ponieważ małżeństwo pragnie usamodzielnienia i dotarcia się. Spróbujcie wyodrębnić się z "rodziny". Poszukajcie jak najbardziej korzystnego dla Was obojga rozwiązanie tej sytuacji. Powodzenia

Na początek warto porozmawiać z mężem, powiedzieć o swoich potrzebach, uczuciach, oczekiwaniach. Razem spróbować ustalić wspólne stanowisko i porozmawiać z teściem. Z jednej strony warto pamiętać, że teść funkcjonował tak przez lata i nie ma motywacji do zmiany, jednak ma Pani prawo stawiać granice i na pewne rzeczy nie pozwolić.
Ważne jednak, żebyście mieli Państwo wspólne stanowisko.

Witaj !

Rozumiem, że jest Ci ciężko w tym domu, jednak mieszkając tam albo się do tego przyzwyczaisz jak twój mąż, albo powinniście stamtąd się wyprowadzić. Możesz być odpowiedzialna za siebie w związku ale nie masz wpływu na teścia , natomiast twoje zdenerwowanie ma wpływ na wasz związek, warto nieraz przemęczyć się i mieszkać dalej od konfliktowych rodziców. Pozdrawiam