Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie bycia awaryjną przyjaciółką

Moja przyjaciółka traktuje mnie jak ''awaryjna przyjaciółkę'', jesli jedna nie moze od razu zauwaza ze istnieje, nie mamy tematow do rozmow a w dodatku nie akceptuje mojego chlopaka bo ''wkurza ryjem''. Czuje sie jak piate kolo u wozu. Co zrobic?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Dzień dobry!

A z jakiego powodu używa Pani wobec niej słowa "przyjaciółka"?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

"Awaryjna przyjaciółka" - już sama nazwa, której Pani użyła brzmi jak oksymoron (tj. sprzeczność - mniej więcej taka jakby powiedzieć "sucha woda").
Czy Pani koleżanka wie o Pani uczuciach? Być może warto jej o nich powiedzieć, czyli co Pani czuje, kiedy jest tak traktowana.
Po drugie, czy skoro nie mają Panie zbyt wielu tematów do rozmowy nie warto przekierować swoją energię na robienie czegoś angażującego? Mam na myśli coś, co Pani lubi zamiast martwić się brakiem uważności lub podtrzymywaniem kontaktu mimo wszystko?

0

Witam. Nie wiem, co robić. Tylko Pani może wiedzieć, co Pani chce z tym zrobić? Zastanawiam się co się w Pani takiego dzieje, że zgadza się Pani na taką "przyjaźń", że zgadza się Pani być piątym kołem u wozu? Być może psychoterapia pomogłaby Pani przyjrzeć się temu, jak buduje Pani relacje z ludźmi? Proszę to rozważyć. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy