Jak postąpić z przyjaciółką, która się odsunęła?

Czemu tak trudno rozstać się z osobami, które podchodzą obojętnie do tego czy jesteśmy czy nie? "Przyjaciółka" traktuje mnie jak popychadło, ma silniejszy charakter i ogólnie bawi się ludźmi. Kiedy mnie potrzebowała to byłam dobra a teraz gdy znalazła nowych znajomych to ciągle się odsuwa odemnie pod pretekstem ułożenia swoich spraw. Ale ja ciągle pisze do niej smsy czasem mnie to przeraża bo wysyłam 10 pod rząd jak jest źle. Jak dać jej spokój i nie biegać za nią ???

Dzień dobry.

Pani opis nie wskazuje w żadnym momencie, by opisaną przez Panią osobę można byłoby nazywać "przyjaciółką". Warto byłoby przyjrzeć się sobie podczas konsultacji psychologicznej i terapii oraz odnaleźć powody, dla których godzi się Pani na bycie "popychadłem".

Pozdrawiam.

Witam, zdecydowanie powinna się Pani udać do psychoterapeuty, nie może Pani zakończyć relacji, która nie jest dla Pani dobra, to niepokojące. Istnieje ryzyko że ten schemat bycia w związku utrwali się, trzeba rozpracować powody dla których tak Pani postępuje aby nie powielać tego w przyszłości. Pozdrawiam