Jak wspierać zgwałconą i prześladowaną przyjaciółkę?

Witam,pytanie do psychologa, mianowicie jak wspierać przyjaciółkę zgwałconą i prześladowaną przez jej byłego chłopaka i jak ją przekonać do wizyty u psychologa, do tego by dała sobie pomóc w tej sytuacji, która trwa już bardzo długo i coraz bardziej ją wykańcza.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, na pewno trzeba przekonać przyjaciółkę na wizytę u specjalisty psychologa oraz sprawę zgłosić do odpowiednich organów, które pomogą jeżeli przyjaciółka jest prześladowana. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
ważne żeby była Pani przy niej okazywała jej ciepło i zrozumienie, ale też kierowała jej uwagę na wyjście z sytuacji. zgłoszenie się na policje i do specjalisty-psychologa. Pani przyjaciółka potrzebuje pomocy fachowców w tej dziedzinie aby przerwać sytuacje w której się znalazła

Witam serdecznie,

bycie u boku przyjaciółki i towarzyszenie jej w tych dramatycznych doświadczeniach, jest już samo w sobie czynnikiem wspierającym.
Docelowo sugerowałabym jednak zaproponować chociaż 1 niezobowiązujące spotkanie z psychologiem, które może, ale nie musi być podstawą do serii dalszych spotkań z psychologiem.
Niestety nie może Pani zmusić przyjaciółki , także żaden psycholog nie wyrazi zgody na prowadzenie terapii osoby, która sama nie jest tym zainteresowana.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Włoch
----------------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl