Leczenie depresji a pogorszenie stanu i izolacja od ludzi

Witam. Niepokoję się o moją przyjaciólkę. Ma 19 lat, od jakiegoś czasu mówi, że stoi koło niej szatan, mówi w myślach różne rzeczy, np zeby sie zabiła, przeklina. Przyjaciółka leczy się od 1,5 r na depresję, chodzi na leczenie, ale ostatnio jest gorzej. Izoluje się, jest jakaś nieobecna, patrzy w jeden punkt. Nie chce się leczyć. Czy to nawrót depresji czy jakas inna choroba? Nie wiem jak jej pomóc.

Niezbędna jest też psychoterapia u specjalisty, który ma kwalifikacje w tej dziedzinie. Może Pani pomóc, wspierając przyjaciółkę, aby wytrwała w procesie leczenia, bo leczenie jest podstawą.