Jak mogę pomóc swojemu chłopakowi, który trafił na oddział psychiatryczny?

Mam chłopaka który trafił na oddział psychiatryczny.Coraz bardziej czuje się bezsilny wobec swoich problemów.Boi się,że pokonując jeden pojawią się następne trzy.Nie wiem czy to jakaś paranoja ale,podobne ma odczucia co ludzi.Uważa,że mówiąc ludziom więcej o sobie,wykorzystają to przeciwko niemu.Uważa że jego własny psycholog wykorzysta informacje przeciwko niemu.Psychoterapia grupowa też nie przynosi skutków od tamtego tygodnia.Na dodatek był przez 15lat dzieckiem alkoholika.Jak mu pomóc?

Na podstawie diagnozy dobiera się leczenie. Polecam konsultację u doświadczonego lekarza psychiatry. Proszę też pamiętać, że poprawa nie następuje z dnia na dzień. Leczenie jest procesem długoterminowym, czasem trwającym całe lata. Może Pani pomóc chłopakowi, wspierając go w decyzji o kontynuowaniu leczenia, gdyż
leczenie jest tu podstawą.

Witam,
poprawa stanu psychicznego wymaga czasu. Proszę wspierać chłopaka by wytrwał w leczeniu nawet pomimo chwilowych trudności. Należy też zadbać o kontynuowaniu terapii do wyjściu ze szpitala - znalezienie psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl