Czy partner mnie oszukał?

Witam, mam takie pytanie skończyłam psychoterapie. W grupie był jeden pacjent, jego dziewczyna była bardzo podobna do mnie i chodzila na inna psychoterapie. Okazało się, że ten pacjent próbował 'poukładać' sobie relacje ze mna, żeby wrócić do swojej dziewczyny,poprostu mnie podrywał a psychoteraputa jeszcze nas 'łączył'. Jednak nie wiedziałam o tym. Później mi powiedział jak już się w nim zakochłam, że to tylko gra. Pytanie brzmi czy terapeuta nie powinnien cos zasługerować ze on mnie oszukuje

Do przegadania z nim - czy to co Pani odebrała jako "łączenie" było faktycznie właśnie tym?
Z 3-ciej strony, jak mówił dr House - "wszyscy kłamią" :-(

Witam. Żaden psychoterapeuta nie może i nie powinien " łączyć " członków grupy terapeutycznej. Raczej też nie może podczas spotkań grupy terapeutycznej informować jej członków o ich sytuacji osobistej, sprawy te mogą ewentualnie, lecz nie muszą być wnoszone przez samych pacjentów. Podczas spotkań grupy terapeutycznej raczej nie ma miejsca na zachowania typu " podrywanie kogoś", terapeuta powinien na początku spotkań grupy omówić z jej uczestnikami zasady pracy i reguły funkcjonowania grupy, w ramach których istotnym punktem jest zakaz wchodzenia w intymne relacje pomiędzy uczestnikami. Jeżeli ktoś z uczestników grupy przekracza granice lub łamie zasady, należy to zawsze zgłosić prowadzącemu i najczęściej jest to omawiane na grupie lub w kontakcie indywidualnym. Jeżeli Pani ma jakieś pretensje do prowadzącego lub do uczestnika tej grupy proponuję otwarcie omówić je z terapeutą. Pozdrawiam