Zaburzenia lękowe mieszane

Mam zaburzenia lękowe mieszane. Byłam na terapii behaw. poznawczej, niestety bez większych zmian mojego życia. Teraz jestem na analitycznej i spotkania różnią się od poprzedniej terapii. Terapeuta mimo moich pytań mało mi odpowiada, nie wiem jaki cel ma taka terapia. Dużo mówię, psycholog zadaje czasem pytanie, coś potwierdza. Jaki sens ma to? Gdzie o tym poczytać?

Ważnym narzędziem w trakcie psychoterapii psychodynamicznej jest interpretacja. Gdy Pani poczuje się nieco lepiej w relacji terapeutycznej i będzie Pani bardziej otwarta na poznawanie siebie, może się Pani spodziewać więcej interpretacji ze strony terapeuty.
Sama terapia analityczna i psychodynamiczna przebiega tak, że większość czasu do mówienia należy do pacjenta. Żeby terapeuta mógł coś powiedzieć, musi najpierw dużo usłyszeć. Gdy Pani mówi terapeuta nie siedzi bezczynnie, ale słucha, analizuje, stara się zrozumieć Pani problemy. Lepiej żeby powiedział kilka trafnych zdań niż dużo nietrafnych.