Nerwica lękowa i lęk o zdrowie

Mam nerwice lekowa.Podczas ataku paniki wyszukuje sobie lub dziecku,czesciej corce,objawow chorob,ktore autentyczne widze np.guzek na plecach czy objawy zespolu touretta,guza mozgu,sm...po kilku dniach gdy sie uspokoje objawow juz nie obserwuje.Odnajduje nowe.Terapia mi nie pomaga.Ciagle zyje w leku o zycie zwlaszcza corki.Boje sie ze lada dzirn ciezko zachoruje i umrze.Nie moge juz tak dluzej zyc.Jak mam sobie wytumaczyc ze to moje chore wizje?:(

Dzień dobry!

Bardzo proszę (zarówno samej, jak i wspólnie z prowadzącym psychologiem) zastanowić się, dlaczego ocenia Pani, że psychoterapia nie przynosi efektów. Co musiałoby się na terapii wydarzyć, czego oczekiwałaby Pani, żeby ocenić terapię jako skuteczną? Może warto zmienić metody terapeutyczne, dotychczasowy sposób pracy? Wprowadzić nowe elementy? Skonsultować się dodatkowo z innym terapeutą, doświadczonym w tym konkretnie obszarze? Może skorzystać z terapii grupowej lub innego nurtu terapeutycznego?
Obok psychoterapii, warto także pozostawać pod opieką lekarza psychiatry i rozważyć możliwość farmakoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, pisze pani , że terapia nie pomaga - jaką terapię ma pani na myśli? W leczeniu zaburzeń lękowych najlepsze efekty daje psychoterapia, proponuję terapię w podejściu psychodynamicznym lub behawioralno-poznawczym. Terapia to spotkania min. raz w tygodniu przez okres kilkunastu miesięcy. Jeżeli jest pani w takiej terapii zachęcam do omówienia swoich wątpliwości z psychoterapeutą. Pozdrawiam.