Nerwica lękowa i ciągły lęk o zdrowie

Witam mam ogromny problem mam 24 lata i cierpie na nerwice lekowa zwiazana z chorobami ciagle boje sie ze cos mi jest :( tydzien temu przecielam palec szyba od mebli w barku i boje sie ze moglam dostac tezca , bylam ostatnio szczepiona 30 grudnia 2010 a wiec jeszcze pol roku mam wazne ,,,,tak sie nakrecilam ze bola mnie doslownie wszystkie miesnie co mam robic?

Dzień dobry Pani.
Proszę zgłosić się do psychoterapeuty na konsultację. Pani cierpi. A mnie wydaje się, że Pani kłopot jest jakoś osadzony w Pani wewnętrznych zmaganiach. Terapeuta pomoże Pani się z tym uporać.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz

Prawdopodobnie cierpi Pani na hipochondrię. Jeśli chodzi o to zaburzenie, polecam zgłosić się do psychologa nurtu poznawczo-behawioralnego, który pomóże się Pani zmierzyć z wewnętrznymi myślami i przekonaniami i przepracuje z Panią trudności tak, aby lęk związany z chorobami już się nie pojawiał. Pozdrawiam.

Dzień dobry, jeżeli cierpi pani na nerwicę lękową, polecam psychoterapeutę pracującego w nurcie poznawczo - behawioralnym, lub psychodynamicznym. Po pierwsze proszę się umówić na konsultację psychologiczną w celu dokonania diagnozy. Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
prawdopodobnie Pani diagnoza jest trafiona. Dlatego należy ją potwierdzić u specjalisty i rozpocząć terapię. Najkorzystniejszą formą terapii w leczeniu zaburzeń lękowych jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Wspólnie z terapeutą upora się Pani z przykrymi objawi i poprawi swoją jakość życia.
Serdecznie pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl