Czy psychoterapia pomaga w wyzdrowieniu?

Czy ktoś z państwa miał styczność z kimś kto brał udział w psychoterapii psychodynamicznej i dzięki niej wyzdrowiał? Ja prawdopodobnie będę na psychoterapii w tym nurcie i chętnie dowiedziałabym się o kimś, komu ta terapia pomogła, to na pewno podziałało by na mnie motywująco

Dzień dobry.

Psychoterapia psychodynamiczna jest najbardziej rozwiniętym nurtem leczenia zaburzeń psychicznych. Jest intensywna, długotrwała i może okazać się na początku trudna, ale najważniejsze jest to, że jest efektywna, a same efekty są długotrwałe, a nawet stałe. Psychoterapia psychodynamiczna jest terapią przyczynową, a nie objawową.

Polecam!