Zdiagnozowane zaburzenia maniakalno-depresyjne oraz zaburzenia osobowościowe nieprawidłowe

Witam Od ubiegłego roku mam zdiagnozowane zaburzenia maniakalno-depresyjne oraz zaburzenia osobowościowe nieprawidłowe. Mimo brania leków nie ma poprawy.Po ostatniej wizycie u psychiatry Pani dr zaproponowała hospitalizację na oddziale psychiatrycznym.Bardzo się boję pobytu na oddziale.Nie mam pojęcia jakie leki się stosuje w zakładzie.Czy stosowane medykamenty wpłyną na mnie negatywnie?. Z opowieści słyszałem, że stosowana farmakologia "ogłópia", martwię się, że będę nieprzytomny.Czy to prawda?

Witam,
po pierwsze na pewno wcześniejsze leczenie będzie brane pod uwagę, i nie wydaje mi się żeby miały to być leki bardzo ogłupiające, nie będą raczej wpływały na Pana negatywnie. Nie do końca wiem jaki to miałby być oddział. Pobyt w szpitalu mógłby mieć duże znaczenie dla lepszej diagnozy oraz co za tym idzie lepszego dobrania leczenia. Z kolei pobyt na oddziale dziennym, gdzie ma miejsce także psychoterapia oraz który jest oddziałem otwartym, przychodzi Pan tylko na terapię, spotkania z lekarzem i wraca do domu, mógłby służyć nie tylko diagnozie lecz także poprawić Pana funkcjonowanie w życiu. Ja bym do tego zachęcała. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Ma Pan rzeczywiście straszną wizję leczenia. Pana obawy co do pobytu na oddziale są zrozumiałe, natomiast leczenie tak nie wygląda. Każdy oddział ma swój specyficzny program leczenia, a to z czym może się Pan spotkać to spotkania społeczności, terapia grupowa, spotkania indywidualne z psychologiem czy zajęcia typu relaksacja, muzykoterapia etc. Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanego efektu, to w trakcie pobytu najprawdopodobniej będą Panu zmieniać leki czy dawki, żeby poczuł się Pan lepiej.