Zdiagnozowanie zaburzeń osobowości F60

Witam. Mam 22 lata. Osiem prób samobójczych , kilka pobytów w Ośrodku Terapii Nerwic i oddziałach psychiatrycznych. Mam zdiagnozowane F60 , F70 , F 43.2 , F33. Zastanawiam się konkretnie nad tym F60 - zaburzenia osobowości. Dlaczego nie jest wyszczególnione jakie jest to konkretne zaburzenie? Czy to oznacza ,że mam wszystkie zaburzenia osobowości te po "kropce" jak bordeline , lękliwe , narcystyczne? Samo F60 nic mi nie mówi dlatego chciałem się zapytać co to dokładnie za zaburzenie jest? Pozdra

Rzeczywiście w wypisie powinien Pan otrzymać bardziej szczegółowe określenie - czyli własnie kolejną cyferkę za F60. Jej brak może oznaczać, iż lekarz przypuszcza zaburzenie osobowości w Pana wypadku, lecz nie potrafi na tą chwilę dookreślić jej typu. Polecam skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.

W ICD-10 F60 jest rzeczywiście ogólnym oznaczeniem zaburzeń osobowości, które dzieli się na poszczególne diagnozy. Jeśli ma Pan wątpliwości- warto dopytać osobę która zaburzenie określiła, o szczegółową diagnozę oraz proponowane dalsze formy leczenia.

Witam,
Prawdopodobnie okres hospitalizacji był zbyt krótki by zespół terapeutyczny mógł określić typ zaburzenia osobowości. Diagnoza zapewne zostanie dookreślona w czasie wizyt psychoterapeutycznych jakie zaleca się pacjentom po hospitalizacji. Druga kwestia to Pana wiek. Jest Pan stosunkowo młody by z całą pewnością postawić rozpoznanie konkretnego zaburzenia osobowości. Być może stąd tak ogólna diagnoza. Na pewno nie oznacza ona , że ma Pan wszystkie zaburzenia osobowości. Proponuję udać się do wybranego terapeuty i rozpocząć terapię.
Pozdrawiam