Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdiagnozowanie zaburzeń osobowości F60

Witam. Mam 22 lata. Osiem prób samobójczych , kilka pobytów w Ośrodku Terapii Nerwic i oddziałach psychiatrycznych. Mam zdiagnozowane F60 , F70 , F 43.2 , F33. Zastanawiam się konkretnie nad tym F60 - zaburzenia osobowości. Dlaczego nie jest wyszczególnione jakie jest to konkretne zaburzenie? Czy to oznacza ,że mam wszystkie zaburzenia osobowości te po "kropce" jak bordeline , lękliwe , narcystyczne? Samo F60 nic mi nie mówi dlatego chciałem się zapytać co to dokładnie za zaburzenie jest? Pozdra
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Rzeczywiście w wypisie powinien Pan otrzymać bardziej szczegółowe określenie - czyli własnie kolejną cyferkę za F60. Jej brak może oznaczać, iż lekarz przypuszcza zaburzenie osobowości w Pana wypadku, lecz nie potrafi na tą chwilę dookreślić jej typu. Polecam skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.

0

W ICD-10 F60 jest rzeczywiście ogólnym oznaczeniem zaburzeń osobowości, które dzieli się na poszczególne diagnozy. Jeśli ma Pan wątpliwości- warto dopytać osobę która zaburzenie określiła, o szczegółową diagnozę oraz proponowane dalsze formy leczenia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
Prawdopodobnie okres hospitalizacji był zbyt krótki by zespół terapeutyczny mógł określić typ zaburzenia osobowości. Diagnoza zapewne zostanie dookreślona w czasie wizyt psychoterapeutycznych jakie zaleca się pacjentom po hospitalizacji. Druga kwestia to Pana wiek. Jest Pan stosunkowo młody by z całą pewnością postawić rozpoznanie konkretnego zaburzenia osobowości. Być może stąd tak ogólna diagnoza. Na pewno nie oznacza ona , że ma Pan wszystkie zaburzenia osobowości. Proponuję udać się do wybranego terapeuty i rozpocząć terapię.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy