Jak pomóc chłopakowi, który myśli o samobójstwie?

Witam, jestem z moim chłopakiem od 3lat w związku na odległość, od początku był bardzo niepewny siebie, zawsze uważał siebie za gorszego "bezwartościowego śmiecia". Od kilku tygodni (od mojego wyjazdu za granicę na 2 miesiące) ciągle mówi, że nie da rady być ze mną w związku i jedynym sposobem aby przestać mnie kochać jest samobójstwo. Nie wiem już co mam robić, zależy mi na nim i nawet jeśli on nie chce być ze mną to zależy mi na jego życiu. Martwię się o niego i nie wiem jak mu pomóc.

Witam
Może ma Pani możliwość kontaktu z jego bliskimi (rodzina, przyjaciele), ponieważ Pani chłopak powinien jak najszybciej pójść do psychiatry. Jak będzie miał siły to także mógłby podjąć psychoterapię - lekarz doradzi, jak rodzaj byłby lepszy: indywidualna czy grupowa.
Proszę też chłopaka zachęcać do wizyty u psychiatry, dobrze dobrane leki oraz dobry kontakt z lekarzem, będą mogły mu pomóc.
Pozdrawiam serdecznie