Mój chłopak grozi samobójstwem - co mam zrobić?

Jesteśmy ze sobą 2 lata. On jest bardzo słaby psychicznie, kiedy coś się dzieje od razu zaczyna płakać, nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Nie potrafię mu pomoc. Kiedy wychodzi zaczyna mi grozić, że popełni samobójstwo, że ja go nie kocham, że mi nie zależy. Co mam robić? Czy jedynym sposobem jest namówienie go na terapię?

Witam!
Sądzę, że terapia byłaby dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji. Moglibyście wspólnie w niej uczestniczyć. Problemy Pani chłopaka odbijają się nie tylko na Waszej relacji, ale także na Pani samopoczuciu. Dlatego Pani także uczestnictwo w takich spotkaniach mogłoby pomóc w poradzeniu sobie z trudnościami. Wspólna terapia dałaby Pani możliwość poznania problemów, o których chłopak nie chce mówić.
Warto, żeby zwracała Pani uwagę na to, co dzieje się z Panią i co Pani czuje. Zachowanie Pani chłopaka nie pozostaje dla Pani obojętne, dlatego dla Pani też potrzebna jest pomoc. Warto porozmawiać o terapii z partnerem. Jeśli będzie Pani miała uzasadnione podejrzenie, że chłopak może popełnić samobójstwo, to należy ten fakt zgłosić na policję.

Pozdrawiam