Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moja koleżanka chce popełnić samobójstwo - jak odwieść ją od tego zamiaru?

Mam pewien problem: moja koleżanka jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, jest winna ogromną sumę pieniędzy, przez co chce popełnić samobójstwo. Ma dzieci. Sama byłam kiedyś w takiej sytuacji, dlatego wiem, jak ta osoba się czuje. Chciałabym jej pomóc, ale nie wiem jak. Proszę o pomoc, byłabym bardzo wdzięczna. Nikt mi nie odpisuje, a naprawdę chciałabym uratować tę kobietę, lecz nie wiem jak.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam!

Problemy Pani znajomej są poważne i warto, żeby wspierała ją Pani w tym trudnym czasie. W takich sprawach ważne jest wspólne szukanie rozwiązań i zapewnianie tej osoby o gotowości pomocy. Kiedy ktoś w trudnej sytuacji chce popełnić samobójstwo, jest to sygnał, że nie widzi innych rozwiązań. Dlatego zewnętrzne podpowiedzi i troska o jej stan mogą pomóc jej wyjść z tego kryzysu. Warto koleżance zaproponować wizytę u psychologa i prawnika. Jest możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej (http://portal.abczdrowie.pl/gdzie-szukac-pomocy). W ten sposób będzie mogła nie tylko popracować nad swoimi psychicznymi problemami, ale także poznać nowe możliwości wyjścia z kryzysu finansowego. Warto, żeby Pani zapytała się jej, jakiej ona od Pani oczekuje pomocy. Wtedy będzie Pani mogła jej takiej konkretnej pomocy udzielić. Pani zainteresowanie i podsuwanie pomysłów może pomóc w rozwiązaniu tej sprawy i wyjściu z kryzysu. 

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy