Jak pozałatwiać sprawy przed samobójstwem?

  Już nie ma pomocy dla mnie, proszę tylko o poradę co zrobić, jak zabezpieczyć rodzinę. Mam poważne problemy finansowe i chorego męża, któremu nie chcę o tym mówić. Co zrobić z dziećmi, by nie zostały same?

Witam!
Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Rozumiem, że trudności finansowe i choroba męża mogą wywoływać w Pani poczucie beznadziejności i braku alternatywy na rozwiązanie tej sytuacji. Samobójstwo nie jest jednak rozwiązaniem problemów Pani rodziny.
Proszę zastanowić się, czy wykorzystała Pani na pewno wszystkie możliwości. Bardzo dobrze byłoby, gdyby skorzystała Pani z pomocy psychiatry, psychologa oraz organizacji pomagających w trudnych sytuacjach.
Na tragiczną śmierć matki nie da się przygotować dzieci. Będzie to dla nich największa trauma, jaką mogłaby Pani w nich wywołać. Nie ma takiej możliwości, żeby zapewniła im Pani szczęśliwe życie, kiedy Pani targnie się na swoje. Dzieci niejednokrotnie biorą na siebie odpowiedzialność za zachowanie swoich rodziców i czują się winne, że nie mogły zmienić sytuacji. Proszę jeszcze raz przemyśleć wszystkie możliwości i skorzystać z pomocy specjalistów. Właśnie w taki sposób, rozwiązując swoje problemy i wpływając na poprawę swojego samopoczucia, zabezpieczy Pani przyszłość dzieci i uchroni je od samotności

Pozdrawiam