Czy samobójstwo to tylko egoizm?

Zrobiłam dzisiaj test Becka i mój wynik to 44 pkt. Mam 15 lat, rok temu umarła najważniejsza osoba w moim życiu. Nagle zaczęła mnie wychowywać mama, w ogóle się nie dogadujemy. Nie widzę sensu. Nie użalam się nad sobą, wspieram innych, nie rozmawiam o moich problemach, staram się być silna, ale myślę, że moja rodzina i znajomi dadzą sobie radę beze mnie. Czy samobójstwo będzie zbyt egoistycznym posunięciem?

Witam!
Z każdej sytuacji jest wyjście. Kiedy problemy zaczynają narastać trudno jest znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów i wtedy nasuwają się myśli, że samobójstwo będzie najlepszym rozwiązaniem.
Jesteś młodą kobietą, która przeżywa wiek dojrzewania. Oprócz problemów z rodziną i śmierci bliskiej osoby, zmiany jakie następują w Twoim organizmie mogą prowadzić do pogarszania się Twojego samopoczucia. Jednak warto, żebyś najpierw porozmawiała o tym, co się dzieje z Tobą z zaufanymi osobami ze swojego otoczenia. Wspólnie łatwiej jest poradzić sobie z problemami i znaleźć nowe możliwości rozwiązania problemów.
Jeśli nie masz nikogo bliskiego w swoim otoczeniu, z kim możesz porozmawiać, możesz skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, gdzie uzyskasz pomoc i wsparcie. Warto szukać nowych możliwości, bo w ten sposób możesz poprawić swoją sytuację i poukładać relacje z bliskimi.

Pozdrawiam