Jak zerwać z chłopakiem, który grozi popełnieniem samobójstwa?

Witam, Moja koleżanka chodzi z chłopakiem ok. 4 miesięcy, ale nic do niego nie czuje. Chciałaby z nim zerwać, ale nie wie jak to zrobić, ponieważ jej chłopak grozi samobójstwem. Z tego co mi mówiła już raz o mało do tego nie doszło. Ja sądzę, że powinna iść z tym do psychologa, ale ona nie nie chce i z tego, co ją znam to tak już zostanie. Jak jej w tej sytuacji pomóc?

ponad rok temu

Witam,
Problem o którym napisałaś nie dotyczy bezpośrednio Ciebie, więc nie bardzo możesz w tej sytuacji pomóc. Twoja koleżanka uwikłała się w toksyczną relację. W takiej sytuacji ważne jest, aby pamiętać, że nie my odpowiadamy za życie drugiego człowieka. Nie możemy też pozwolić, aby ktoś nas szantażował w ten sposób.
Jeżeli koleżanka bierze na poważnie pogróżki swojego chłopaka, może zgłosić ten problem na pogotowie ratunkowe. W każdym przypadku, gdy istnieje zagrożenie życia karetka ma obowiązek przyjechać.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk