Chłopak z mojego powodu chce popełnić samobójstwo

Witam! Powiem w prost że jestem brzydko się określająć gówniarą. Mam 15 i mieszkam w Warszawie. W październiku 2012 roku poznałam pewnego chłopaka (też 15 lat). Od tamtego czasu mówi mi że mnie kocha a ja mu powiedziałam że nic do niego nie czuję. Przeze mnie próbował 2 razy popełnić samobójstwo najpierw przez podcięcie żył a za drugim razem wziął silne leki na recepte i wylądował w szpitalu. Co zrobić żeby przestał?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, jaka jest rzeczywista przyczyna tego, że chłopak, którego poznałaś, chce popełnić samobójstwo. Ty twierdzisz, że to wskutek tego, iż zakomunikowałaś mu, że nic do niego nie czujesz. Być może faktycznie był to dla niego cios, tym bardziej, że jesteście w wieku dojrzewania i pierwsze miłości i fascynacje przeżywa się bardzo intensywnie. Niewykluczone jednak, że chłopak ma o wiele bardziej złożone problemy, których nie jesteś świadoma, a przez które ma myśli samobójcze. Sprawa jest poważna, bo chłopak próbował już dwukrotnie odebrać sobie życie. Według mnie, powinien zająć się nim lekarz psychiatra. Powinien mieć wsparcie psychoterapeutyczne. Jeżeli jednak wiesz coś, co może mu w jakimś sensie pomóc, powinnaś porozmawiać z jego rodziną, rodzicami, by uczulić ich na stan ich syna. Rozumiem, że nie kochasz tego chłopaka i nie chcesz z nim być, ale być może mogłabyś się z nim spotkać od czasu do czasu, porozmawiać? Możliwe, że to trochę zrekompensuje mu fakt, iż nic do niego nie czujesz i przestanie tak pesymistycznie patrzeć w przyszłość. Pamiętaj, by nie ignorować słów chłopaka o jego zamiarach popełnienia samobójstwa. To nie są żarty. Jeżeli coś takiego ma miejsce, zawsze powiedz o tym osobie dorosłej.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

To szlachetne, że jesteś skłonna pomóc Chłopakowi, jednak smutne jest to, że
nie bardzo masz wpływ na Jego zachowanie.
Myślę, ze mogłabyś Go zapytać, w jaki sposób mogłabyś Mu pomóc..., również w zadbaniu o sama siebie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena.mielnik.madej@gmail.com