Jak dać do zrozumienia przyjaciółce, że chcę ograniczyć kontakty?

Dzień dobry! Mam dosyć przyjaciółki... Jest naiwna, facet bawi się nią i wszyscy jej to mówią.. Ona nie słucha.. Nie chcę utrzymywać z nią kontaktu ponieważ nie mogę patrzeć jak nie ma dla siebie szacunku. A jej partner mieszka z nią to jest dla mnie dużym minusem.. Jak napisać że chce odpocząć od niej?

Witam Panią. W sytuacjach z przyjaciółką najlepiej nie ocniać jej partnera i ich związku ponieważ jest to indywidualna sprawa. To co się Pani nie podoba to akurat jej się podoba. Ona ma do tego prawo. Ocena jej zachowań nie powinna być tematem przyjaźni jeżeli jest to prawdziwa przyjaźń. Przyjaciółka to ktoś kto wspiera a nie krytykuje. Wspiera nawet wtedy kiedy ma odrębne zdanie, na tym polega przyjaźń. Interesuje nas zawsze dobro osoby z która się przyjaźnimy, jeżeli następuje zniechęcenie bądź krytyka przyjaciół to znaczy że przyjaźń wygasa. Do której ma pani prawo. Wtedy warto powoli się wycofywać , ale nie ranić przyjaciółki. Czyli odejść, wycofać się bez krytyki i oceny. Życzę powodzenia i może zastanowienia się czy warto z powodu różnicy zdań, w ocenie jej chłopaka, stracić kogoś bliskiego czyli przyjaciółkę.
Pozdrawiam serdecznie.