Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pytanie o związek nie zepsuje przyjacielskiej relacji?

Witam Mam taki mały, (albo duży) problem. Mam 23 lata do tej pory nie byłem jeszcze w związku. Mam przyjaciółkę z którą rozmawiam praktycznie o wszystkim i bardzo dobrze się dogadujemy jesteśmy w stałym kontakcie. Chciałbym spróbować być z nią, lubię jej charakter i uważam że jest bardzo wartościową osobą, ale nie wiem jak zacząć i czy pytanie o związek nie zepsułoby naszej przyjacielskiej relacji. Z drugiej strony chcę mieć pewność, czy między nami może być coś więcej.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Witam,

rozumiem Pana obawy dotyczące przejścia ze sfery przyjaźni do sfery miłości i lęk przed ryzykiem.
Jednak ważne jest przemyślenie swojego stanu "tu i teraz", sprawdzenie czego Pan oczekuje od przyjaciółki.
Jeśli zakochał się Pan w przyjaciółce, może warto z nią porozmawiać o swoich uczuciach i zapytać jej o zdanie, wysłuchać tego co ma do powiedzenia, nie naciskać, nie wymagać, nie oceniać i poczekać. Może będzie potrzebowała czasu na przemyślenia. Jednak tylko dzięki szczerej rozmowie pozbędzie się Pan domysłów i otrzyma informację zwrotną od przyjaciółki.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

0

Witam, to wcale nie taki mały problem. Widać, że przyjaciółka jest dla Pana kimś więcej, ale obawia się Pan czy podobne uczucia są i po jej stronie. Jeżeli to prawdziwa przyjaźń oparta na zaufaniu, zrozumieniu, bliskości emocjonalnej to Pana pytanie nie powinno jej zagrozić. Jeżeli nie zrobi Pan pierwszego kroku będzie miał Pan poczucie niedosytu, jakiegoś napięcia, które nie będzie służyło ani Panu ani przyjaciółce. Zatem odwagi, może Pana przyjaciółka boryka się z podobnym dylematem. Pozdrawiam i powodzenia!

Agnieszka Szafrańska-Romanów pracuje w Warszawie jako pedagog, psycholog i psychoterapeuta. Swoim pacjentom oferuje realną pomoc w zakresie utrzymania oraz przywrócenia równowagi zdrowia psychicznego. Z jej usług można obecnie skorzystać podczas wizyty w Centrum probalans, a także w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy