Jak radzić sobie z matką partnera?

Witam,niedawno wprowadzilam sie z facetem do tesciowej i tu zaczynaja sie nerwy ogolnie mila babeczka ale wtracajaca sie we wszystko najgorsze jest to ze moj.chlopak jest za nia. Ona placi za zakupy probowalam rozmawiac z nia ze ja tez chce sie dokladac ale ona mowi ze odkladaj kase na w nusia,spodziewam sie dziecka.Strasznie mnie to denerwujr ze wszedzie z nami lazi zaczynam myslec o wynajeciu mieszkania zylo by mi sie skromnie ale bez nerwow ale chlopak nie chce sluchac mnie.Co robic?

Dzień dobry. Pisze Pani o wielu zmianach w życiu i to pewnie jest wyczerpujące. W takich okolicznościach dużo łatwiej o rozdrażnienie i być może to wpływa na nieporozumienia w relacjach i Pani złe samopoczucie. Jednak możliwe, że problem jest głębszy i dostrzega Pani nie dość zarysowane granice w relacjach, które z całą pewnością utrudniają właściwe wypełnianie ról. Każda sytuacja jest indywidualna i trudno mi podać jedynie słuszne wskazówki na bazie Pani opisu sytuacji. Proszę rozważyć konsultację z psychologiem celem omówienia docelowych rozwiązań, które poprawią sytuację.Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Jestem jak najbardziej za Państwa samodzielnym zamieszkaniem.

Sugerowałabym szczerą rozmowę z Pani Partnerem, zmierzającą do podjęcia kroków, by zamieszkać samodzielnie..., i czasami zaprosić Mamę Partnera, z przyjemnością...

Z przesłaniem konstruktywnej komunikacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam, wprowadziła się Pani z partnerem do teściowej która ingeruje w Państwa życie. Proszę porozmawiać z partnerem i teściową o granicach które chciałaby Pani aby nie były przekraczane. Potrzebny jest pewien kompromis, wprowadzenie zasad wspólnego współżycia. Jeżeli rozmowy nie przyniosą efektu warto skorzystać z konsultacji z psychologiem. W pani przypadku stres nie jest wskazany. Pozdrawiam serdecznie