Egoizm i materializm w związku partnerskim

witam jestem z partnerem42 letnim od roku i wychowuje 3,5 letnia corke.nie jest on jej bilog.ojcem.nie wiem czy to mój egoizm czy materializm i problem lezy po mojej stronie czy to normalne ale mój partner mało mi pomaga finansowo.ma swoj dom ale od roku mieszka wylacznie u mnie.zarabia wiecej niz ja i potrafi zjadac 2 chleby dziennie ktore z córka bym miala na 2 mies.zawsze po wyplacie kupuje duzo jedzenia lecz prawie sam je pochłania.na oplaty prawie nie daje.np prad 300daje70.potem juz nic.

Związek to relacja, w której oboje partnerzy maja do siebie zaufanie i się wspierają. Jeśli w tym związku- takim, jaki jest on teraz- czuje się Pani źle, warto o tym porozmawiać z partnerem. Jasno powiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwaniach, postawić granice, zapytać o jego oczekiwania i potrzeby. Spróbować wspólnie ustalić zasady funkcjonowania. Warto jednak pamiętać, żeby w rozmowie komunikaty zaczynać od "ja" i bardziej mówić o swoich emocjach i potrzebach niż pretensjach czy zarzutach.

Dzień dobry!

Każda para ustala własne zasady np. co do spraw finansowych.
Jeśli mieszkacie Państwo wspólnie, jest dość logiczne, że rachunki za utrzymanie mieszkania można byłoby dzielić po połowie. Jest to jednak kwestia wspólnych ustaleń, rozmów. Propozycji zarówno Pani, jak i partnera i znalezienia pomiędzy nimi kompromisu korzystnego dla obojga.
Podobnie z jedzeniem. Niektóre pary ustalają równą kwotę, którą co miesiąc wkładają na wspólne konto i z tej puli robią wspólne zakupy. Inni wolą bardziej indywidualne podejście, mają odmienne gusta i zwyczaje kulinarne - i każdy robi zakupy i przygotowuje posiłki we własnym zakresie. Jest możliwe robienie zakupów na zmianę lub ustalenia proporcji (np. mężczyzna je więcej i nieco inne produkty).
Żadne rozwiązanie nie jest jednak idealne i uniwersalne dla wszystkich. Ważne, abyście sami Państwo potrafili znaleźć takie najlepsze dla Was.
Jeśli czuje Pani, że Pani sytuacja finansowa i komfort życia pogorszyły się, od czasu zamieszkania z partnerem lub czuje się Pani traktowana niesprawiedliwie - ma Pani prawo o tym rozmawiać.

Pozdrawiam!