Jak radzić sobie z trudnościami w związku partnerskim?

Witam bo mój chłopak mówi mi ze ja go nie wspieram tylko jeszcze dołuje bo on chce otworzyć jakiś biznes z kolegą ale jak ja mam go wspierać skoro sama chyba juz w to nie wierze ?

Dzień dobry. To naturalne, że Pani chłopak oczekuje wsparcia w inicjatywie, którą chce podjąć. Z drugiej strony Pani ma prawo mieć wątpliwości. Tak bywa, że partnerzy różnią się w swoich poglądach. Ważne jest, żeby każda ze stron była gotowa wysłuchać drugiej na czym polegają wątpliwości czy oczekiwania. Rozmowa oparta na argumentach wnosi nowe spojrzenie na sytuację i pozwala zobaczyć daną kwestię z szerszej perspektywy. Czasem warto trzymać się twardej rzeczywistości, czasem trochę zaryzykować. Najistotniejsze, żeby Państwo uzgodnili jakieś wspólne założenia i podejmując decyzje, konsekwentnie się ich trzymali w trakcie realizacji. Nie wiadomo kto z Was dziś się myli;) Pozdrawiam.

Witam Panią Serdecznie,

Relacja z Partnerem w związku partnerskim jest najbardziej wymagającą relacją, której uczymy się przez całe życie.

Wspierać może Pani Partnera tylko dobrymi słowami, które inspirują i dodają sił do działania, czego Pani życzę,

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Witam, warto przede wszystkim rozmawiać o swoich wątpliwościach. Zastanowieniu się i uzgodnieniu wspólnej decyzji. Czego Pani się obawia? Czy obawy są uzasadnione? Pozdrawiam serdecznie