Jak radzić sobie z problemami w związku?

Witam. Jestem z chłopakiem rok czasu . Na początku związku był świetny wspierał mnie ,pocieszał ,mówił że jestem dla niego wszystkim itd . Ja niestety mam często humorki czepiam się o wszystko i ciągle zrywam . On teraz stał się chamski ,nie miły ,ciągle powtarza zebym wrzuciła na luz . Co mam zrobić zeby on był jak dawniej ? Rozmawialiśmy o tym i powiedział ,że potrzebuje czasu ,i że nie lubi jak go osądzam lub sprawdzam . Czy to prze to mogł się taki zrobic?

Dzień dobry. Komunikacja w związku zależy od dwóch stron. Z całą pewnością więc ma Pani bardzo duży wpływ na jakość tej relacji, zarówno jeśli chodzi o ewentualne nieporozumienia, ale także na poprawę satysfakcji bycia w związku. Każda interakcja, para, sytuacja jest inna, więc trudno wskazać uniwersalne działania, które byłyby pomocne akurat w Państwa przypadku. Mogę jedynie bardzo ogólnikowo zasugerować, które elementy są raczej niezbędne: Empatia (czyli, co ja bym czuł/czuła gdyby ona/on tak zrobił/mówił), Szacunek (proszę a nie chcę), Zaufanie (jeśli nie podoba mi się to, co robi partner/partnerka zakładam, że nie ma złych intencji i dopytuję o powody). Jeżeli chciałaby Pani podnieść swoje kompetencje w zakresie komunikacji zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam.

Witam Panią Serdecznie,

Odpowiem Pani krótko..., nad związkiem, dla związku trzeba pracować, trzeba o ten związek umiejętnie dbać jak o najpiękniejszą ale i wymagającą roślinę...

Trzeba rozmawiać...i czasami przeprosić...

Z życzeniami radosnej komunikacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam, relacja wymaga jasnej komunikacji, sygnalizowania wzajemnych potrzeb, kompromisu. Warto rozmawiać, wyjaśniać wątpliwości. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par aby zastanowić się nad formą pomocy.
Pozdrawiam serdecznie