Problem w związku a terapia

Mam problem w relacjach z moim partnerem. Jesteśmy ze sobą od kilku lat, ale ostatnio jest między nami coraz gorzej. Prawie ze sobą nie rozmawiamy i kompletnie się mijamy. Nie wiem co zrobić. Kocham go, chcę o nas walczyć. Może powinnam namówić gto na terapię?
ponad rok temu

Witam,
terapia par/małżeństw jest zalecana właśnie wtedy, kiedy trudności dotyczą relacji, komunikacji, czyli tego, co dzieje się między dwojgiem ludzi. Niezbędne jest tu jednak zaangażowanie obojga partnerów, choć zdarza się, że poziom motywacji do pracy nad związkiem jest wyższy u jednej osoby. Może Pani zaproponować swojemu partnerowi skorzystanie z tej formy pomocy- mówiąc o swoich uczuciach i podkreślając powody, dla których chce Pani walczyć o poprawę jakości związku.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna

Terapia to dobry pomysł. Choć może warto nie namówić tylko jego, co może lepiej nas"? Jeśli problem leży w związku to znacznie lepiej i szybciej poradzić sobie z nim we dwoje. Zachęcam do patrzenia na to w ten sposób.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Terapia w kryzysowym momencie życia jest bardzo pomocna, pod warunkiem, że oboje tego chcecie. Tzn. chcecie naprawy Waszego związku. Może Pani rozmawiać z partnerem na ten temat i uzmysłowić mu potrzebę terapii, lecz nie namawiać go na siłę, bo może to przynieść efekt odwrotny do zamierzanego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza