Rezygnacja i kompromis w związku

Witam, Niedawno 2 raz rozstałam się z narzeczonym.Jeździłam do niego na weekendy(mieszkał sam)ale porządki,obiady itd niedzielne obiady u jego mamy,odwiedziny dziadka powodowały,że mieliśmy mało czasu.Ostatnio mieliśmy jechać do Berlina,ale wskutek niedogadania chciałam przesunąć wyjazd to mi zarzucił,że on wtedy idzie na pielgrzymkę.Nie umiałam sobie wyobrazić,że brał sobie wolne 2 razy do roku(pielgrzymiki, góry).Chciałam, żeby zrezygnował z 1 rzeczy dla dobra związku czy za dużo wymagałam?

Warto, żeby Państwo rozmawiając mówili jasno o swoich czuciach, potrzebach, oczekiwaniach, ale jednocześnie otwierali się na usłyszenie tego, co czuje potrzebuje i oczekuje druga strona. Być może wypracowanie wspólnych celi będzie jeszcze możliwe. A być może te rozbieżności są sygnałem zbyt dużej różnicy poglądów i wartości miedzy Państwem.

Witam,
Pisze Pani, że to kolejny raz kiedy rozstaje się Pani z narzeczonym to znaczy, że po rozstaniu reflektujecie Państwo i decydujecie się na powrót do siebie :)
Jednym z podstawowych wymiarów dobrego związku jest otwarta komunikacja. Jak ja to rozumiem ; otwarte mówienie o swoich potrzebach jak również słuchanie i szanowanie potrzeb drugiej strony. Każda ze stron wnosi w związek pewne zwyczaje, sposoby komunikacji i zasady ze swojej rodziny pochodzenia i oczywiście swoje własne. Dlatego ważne jest słuchanie i próba zrozumienia drugiej strony. Zapewne proces ten przyspiesza i ułatwia terapia par. Do której zachęcam Panią :). No i ważne,.... na terapię pary chodzi się we dwoje :) Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam... relacje z mężczyznami to trudny problem. Najczęściej trudności w ich poprawnym nawiązaniu mają podłoże wynikłe z życia w rodzinie, w której Pani mąż dorastał, w relacjach między Pani teściami. Nie bez znaczenia są też więzi emocjonalne w Pani rodzinnym domu. Wszystko to wymaga omówienia ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą, a najlepiej terapeutą rodzinnym. Proszę zatelefonować, do działu informacji regionalnego oddziału NFZ i dowiedzieć się gdzie, najbliżej Pani miejsca zamieszkania może Pani skorzystać z takiej pomocy. Proszę przełamać strach. Wspólnym siłami łatwiej będzie opanować tę trudną dla Pani sytuację.Pozdrawiam