Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłamstwa, niewypełnianie obietnic i odczuwanie braku szacunku w związku

Witam. Jestem z chłopakiem 4 lata. Przed ostatni rok moje uczucie sięglo prawie zera. Były z jego strony klamstwa, składanie i nie wypełnianie obietnic. Kłótnie i przemoc. Ogólnie chyba od samego początku chłopak ma większy szacunek do rodziny i ludzi wokół niż mnie. Coraz bardziej się to nasila. Przez ostatni rok pracowaliśmy w jednej firmie i było dużo kłótni. Moke uroczystosci zdaje sie olewal a w miesiącu moich urodzin myślał co kupić na dzień matki. Odczuwam brak szacunku i rozczarowanie
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Pisze Pani o rozczarowaniu związkiem i postawą swojego chłopaka. W takiej sytuacji warto, żeby zastanowiła się Pani, z jakiego powodu kontynuuje relację, w której źle się czuje, a także doświadcza przemocy, jak Pani pisze. Jeżeli nie ma Pani jasności, co do swoich motywów albo z jakiegoś emocjonalnego powodu trudno Pani podjąć decyzję, która wydaje się Pani dobra dla Pani, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Podczas sesji będzie mogła Pani przyjrzeć się i zrozumieć swoje uczucia, podjąć decyzję, która będzie Pani służyć.

0
Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz
27 poziom zaufania

Zastanawiam się z jakiego powodu Pani nadal tkwi w tym trudnym związku. Proszę przez chwilę wyobrazić sobie sytuację, że nadal jesteście razem przez 10 kolejnych lat ? Czy tak i przy boku osoby, która tak Panią traktuje chce Pani spędzić kolejne lata. Może przejawia pani trudność w podjęciu decyzji o rozstaniu,Nie nie znalazłam informacji w Pani wypowiedzi, że ten związek jest dla pani źródłem miłości, szacunku. Pozdrawiam Iwona Siudak

0

Związek dwojga ludzi powinien przede wszystkim opierać się na uczuciu, zaufaniu, szacunku obu stron do siebie. Jeżeli któregoś z tych elementów brakuje znaczy to, że coś niepokojącego dzieje się w tej relacji. Z Pani opisu wnioskuję, iż nie czuje się dobrze w tym związku, Pani oczekiwania, założenia, plany nie są w żaden sposób spełniane, o pozytywnych emocjach i uczuciach wyższych nie mówiąc.. Proszę dokonać analizy - co Pani daje ten związek, co Pani do niego wnosi, jakie są powody tego, że nadal tkwi Pani w niesatysfakcjonującej relacji. Często ludzie zapominają o swoich potrzebach, wikłając się w relację która nie daje im tego, czego oczekują - warto wtedy na spokojnie zastanowić się "po co?".
Jeżeli samodzielna analiza sprawia problem, polecam udać się na konsultację psychologiczną. Zazwyczaj podzielenie się problemem z bezstronną osobą i dokonanie wspólnej analizy doprowadza do - z jednej strony prostych, z drugiej nieoczekiwanych (bo nie dopuszczanych przez samą zainteresowaną osobę) - wniosków. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy