Kłamstwa, niewypełnianie obietnic i odczuwanie braku szacunku w związku

Witam. Jestem z chłopakiem 4 lata. Przed ostatni rok moje uczucie sięglo prawie zera. Były z jego strony klamstwa, składanie i nie wypełnianie obietnic. Kłótnie i przemoc. Ogólnie chyba od samego początku chłopak ma większy szacunek do rodziny i ludzi wokół niż mnie. Coraz bardziej się to nasila. Przez ostatni rok pracowaliśmy w jednej firmie i było dużo kłótni. Moke uroczystosci zdaje sie olewal a w miesiącu moich urodzin myślał co kupić na dzień matki. Odczuwam brak szacunku i rozczarowanie

Pisze Pani o rozczarowaniu związkiem i postawą swojego chłopaka. W takiej sytuacji warto, żeby zastanowiła się Pani, z jakiego powodu kontynuuje relację, w której źle się czuje, a także doświadcza przemocy, jak Pani pisze. Jeżeli nie ma Pani jasności, co do swoich motywów albo z jakiegoś emocjonalnego powodu trudno Pani podjąć decyzję, która wydaje się Pani dobra dla Pani, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Podczas sesji będzie mogła Pani przyjrzeć się i zrozumieć swoje uczucia, podjąć decyzję, która będzie Pani służyć.

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Zastanawiam się z jakiego powodu Pani nadal tkwi w tym trudnym związku. Proszę przez chwilę wyobrazić sobie sytuację, że nadal jesteście razem przez 10 kolejnych lat ? Czy tak i przy boku osoby, która tak Panią traktuje chce Pani spędzić kolejne lata. Może przejawia pani trudność w podjęciu decyzji o rozstaniu,Nie nie znalazłam informacji w Pani wypowiedzi, że ten związek jest dla pani źródłem miłości, szacunku. Pozdrawiam Iwona Siudak

Związek dwojga ludzi powinien przede wszystkim opierać się na uczuciu, zaufaniu, szacunku obu stron do siebie. Jeżeli któregoś z tych elementów brakuje znaczy to, że coś niepokojącego dzieje się w tej relacji. Z Pani opisu wnioskuję, iż nie czuje się dobrze w tym związku, Pani oczekiwania, założenia, plany nie są w żaden sposób spełniane, o pozytywnych emocjach i uczuciach wyższych nie mówiąc.. Proszę dokonać analizy - co Pani daje ten związek, co Pani do niego wnosi, jakie są powody tego, że nadal tkwi Pani w niesatysfakcjonującej relacji. Często ludzie zapominają o swoich potrzebach, wikłając się w relację która nie daje im tego, czego oczekują - warto wtedy na spokojnie zastanowić się "po co?".
Jeżeli samodzielna analiza sprawia problem, polecam udać się na konsultację psychologiczną. Zazwyczaj podzielenie się problemem z bezstronną osobą i dokonanie wspólnej analizy doprowadza do - z jednej strony prostych, z drugiej nieoczekiwanych (bo nie dopuszczanych przez samą zainteresowaną osobę) - wniosków. Powodzenia!