Jak radzić sobie z kłamstwami bliskiej osoby?

moj chlopak mnie oklamuje juz przez 9 miesiecy byl z inna kobieta , ja mu to wybaczylam i teraz wlasnie widze ze nadal mnie klamie ja juz nie wiem jak sobie z tym psychicznie poradzic

Poczucie bezpieczeństwa i możliwość zaufania drugiej osobie to filary związku. Pani zapewne czuje się w nim teraz jakoś niepewnie. W tym momencie dobrze by było podjąć z partnerem szczerą rozmowę - o tym, co się stało, o tym, co dzieje się obecnie, o swoich uczuciach i wzajemnej Państwa inwestycji w ten związek oraz obopólnych oczekiwaniach, byście mogli się zorientować czy to, do czego dążycie jest zbliżone czy nie. Zdrada boli - to oczywiste. A trzymanie bólu w sobie - wcale nie pomaga. Proszę rozmawiać. Koniecznie. Jak nie da rady w dwójkę, można spróbować skorzystać z obecności terapeuty - czasem tylko w ten sposób można powiedzieć sobie o wzajemnych pragnieniach i rozczarowaniach oraz różne sprawy poukładać.
Pozdrawiam,
M.S-W

Witam, warto zadać sobie pytanie "jak to się dzieje, że Pani pozwala sobie, żeby Panią okłamywał". Bez otwartej rozmowy i szczerości nie można liczyć na zdrową relację. Zachęcam Panią do wizyty u psychologa, lub psychoterapeuty, aby przede wszystkim przyjrzec sie co takiego dzieje się z Panią w tej relacji i poszukać konstruktywnych rozwiązań. Pozdrawiam

Jeśli chłopak nie ma motywacji do zmiany, a w związku brakuje zaufania i poczucia bezpieczeństwa, warto przemyśleć, czy jest to rzeczywiście związek partnerski, w którym oboje partnerzy są zaangażowani. I czy jeśli nic się nie zmieni (a nie wygląda na to), chce Pani żyć w takim układzie?

Dzień dobry, zastanawiam się dlaczego jest pani w związku z osobą, która okłamywała panią przez tak długi czas, z tego co pani pisze nadal nie ma motywacji do zmiany. Musi pani podjąć decyzję czy chce pani kontynuować taka relację czy może lepiej ją zakończyć. Pozdrawiam.